One Day in Calisia – warsztaty artystyczne dla młodzieży

Zapraszamy młodzież z Kalisza na cykl warsztatów w oparciu o publikację Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha pt. One Day in Calisia. Książka stanowi korespondencję sztuki wizualnej ze słowem i jest efektem jednego dnia spędzonego przez obu artystów w Kaliszu. Do niebanalnych fotografii miasta odbitego w szybach witryn sklepowych zostały dopisane krótkie prozy poetyckie.

Na bazie tego pomysłu przeprowadzimy warsztaty, które pozwolą na inne spojrzenie na Kalisz, szukanie własnych form wyrazu, kreatywne podejście do rysunku / fotografii / kolażu (technika dowolna), a także na stworzenie własnych tekstów, które stanowić będą uzupełnienie prac plastycznych.

 

Warsztaty zostaną przeprowadzone w trzech częściach:
1. Praca z książką, próba zwrócenia uwagi na unikatowość idei, rozmowa na temat szukania własnego rozwiązania na przedstawienie miasta, zapisanie pomysłów i wybranie najlepszych.
2. Spacer po Kaliszu do miejsc ważnych z punktu widzenia historii miasta oraz jego wielokulturowości i tradycji literackich i opowieść o nich.
3. Tworzenie własnych projektów (grupa I – prace plastyczne / fotografia, grupa II – teksty) i zebranie ich w całość, która zostanie przedstawiona na IX Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim im. W. Karczewskiej w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w dniach 8-10 listopada 2019 r.

Warsztaty odbędą się od września do listopada 2019 roku w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu i obejmą 10 spotkań dla grupy literackiej i 10 dla grupy plastycznej. Zajęcia poprowadzą profesjonaliści.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy uczestnikom wszystkie niezbędne materiały. Prace zostaną na zakończenie projektu zaprezentowane na festiwalu. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie, pamiątkowy dyplom, płytę DVD z pracami uczestników i filmem podsumowującym warsztaty.

W warsztatach może wziąć udział 50 osób (po 25 w każdej grupie). Ofertę kierujemy do uczniów w wieku 15-19 lat. Uczestnicy zapisują się do wybranej grupy – literackiej lub plastycznej. Chętnych prosimy o kontakt: lyzkamleka@gmail.com (zapisy do końca czerwca).

Projekt odbywa się przy współudziale środków finansowych Miasta Kalisza.

 

Do warsztatów jeszcze kilka miesięcy, ale młodzi ludzi już oswajają się z materią!

(5 czerwca 2019, ZSTE, uczniowie klas 1f i 2f)

 

 

(12 czerwca 2019, tłumaczymy na język angielski!)

Warsztaty ruszają – a my już wiemy, kiedy będziemy podsumowywać ich efekty!