Lidia Ostałowska, 01.10.2017

Zapraszamy w niedzielę 1 października 2017 na godz. 17:00 do Sali Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na rozmowę z Lidią Ostałowską.

Lidia Ostałowska

  • dziennikarka związana z Gazetą Wyborczą. Autorka reportaży o tych, którym trudniej — o mniejszościach narodowych i etnicznych, o kobietach, o młodzieży z subkultur i o wykluczonych oraz współautorka wielu zbiorów reportaży. W 2000 roku ukazało się pierwsze wydanie książki Cygan to Cygan, w 2011 roku książka reportażowa Farby wodne (nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2012 oraz do Nagrody Gwarancje Kultury 2012), w 2012 wybór reportaży o Polsce okresu transformacji Bolało jeszcze bardziej (nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego), a w 2014 antologia Pierony. Górny Śląsk po polsku i niemiecku (przygotowana z Dariuszem Kortko, nominowana do Nagrody Historycznej POLITYKI 2015).

Rozmowę poprowadzą Aneta Kolańczyk i Izabela Fietkiewicz-Paszek, a fragmenty książek Lidii Ostałowskiej usłyszymy w wykonaniu Agaty Plewińskiej i Wiktora Płuciennika (Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych). Oprawę muzyczną spotkania zapewnią Patrycja Kliber (śpiew) i Marcin Mikołajczyk (fortepian).

Spotkanie finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wstęp wolny.