Krytkowska 11.06.2011

zwiersz się z nami pod wieczór – Magdalena Krytkowska

krytkowska

zaproszenie

11 czerwca 2011 w Cafe Lawenda w Kaliszu: spotkanie z Magdaleną Krytkowską prowadziła Anna Ordon. Teksty usłyszeliśmy w wykonaniu Anety Kolańczyk, Jurka Szukalskiego i autorki.

krytkowskawizytowka

relacja w Radiu Centrum: Kaliscy pisarze, poeci i aforyści opanowali dwudniowy kiermasz książki w ramach Święta Miasta. Na tym jednak przygoda z literaturą się nie zakończyła. W kaliskiej kawiarni „Lawenda” w sobotni wieczór odbyło się nastrojowe spotkanie z Magdaleną Krytkowską. Przy tej okazji specjalnie dla słuchaczy Radia Centrum poetka z Opatówka mówiła o pożytku z pisania wierszy: „Jest to przeżycie w sferze duchowej i emocjonalnej. Jest to praca twórcza, która pozwala też okiełznać emocje, podać je w sposób niekrzykliwy. W związku z tym jest to rzecz ze wszech miar dobra. No i ciągle jest to przygoda, bo nie wiadomo, jak ludzie zareagują na moje pisanie, i moje gadanie. I to ciągle ja chciałabym się czegoś od nich dowiedzieć, chociażby z tego, jak słuchają, czy słuchają i czy przychodzą.”

Okazało się, że mimo wielu świątecznych atrakcji przyszli tłumnie i słuchali bardzo uważnie. Tak samo zresztą było na wszystkich dotychczasowych spotkaniach organizowanych przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki „łyżka mleka”. Od momentu niedawnego utworzenia „łyżki” było ich bardzo wiele. To spotkanie było ostatnim przed przerwą wakacyjną.

Jolanta Delura

galeria zdjęć

krytkowska magda reportaż

arkusz Magdaleny Krytkowskiej

opowiadanie Magdaleny Krytkowskiej „Ptaki są wolne” w interpretacji Jurka Szukalskiego

I Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej: Wiersze Magdy Krytkowskiej w wykonaniu Moniki Pluty i autorki