27.02.2014

2

Druga impreza nowego cyklu spotkań, które w każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18:00 odbywać się będą w Art Cafe – kawiarni w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Zapraszamy wszystkich, szczególnie zachęcamy twórców przed debiutem, piszących do szuflady. Opiekę nad spotkaniami przejęła Izabela Rott, studentka 3.roku filologii polskiej na UAM.

Na pierwszym wieczorze gościliśmy dwie panie, Weronikę Zaton i Sandrę Mikołajczyk. Tym razem było spotkanie z Eweliną Kowalską i Piotrem Froniem. Spotkanie prowadziły Monika Jangas oraz Izabela Rott.

Po spotkaniu: Turniej Jednego Tekstu oraz akcja „czytania dla Piotrka Mierzwy”. 

20:00 – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka.

Radio Centrum

Ewelina Kowalska. Studentka II roku filologii polskiej na kaliskim wydziale Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pasjonatka twórczości Poświatowskiej i Leśmiana, szczególnie ich zmysłowych erotyków. Do swojego literackiego doświadczenia może zaliczyć przygotowywanie cyklu Książki Tygodnia w porannej ramówce Telewizji aMazing. Choć na co dzień ma więcej do czynienia z polityką niż poezją – od lipca ubiegłego roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia KoLiber Kalisz – chętnie tworzy „do szuflady”.

ewelinakowalskakartka

2fot. Paweł Madaj

Piotr Froń mówi o sobie: ubogi sybaryta, melancholijny sangwinik, samozwańczy grafoman.

kartki 2b1fot. Paweł Madaj

SONY DSCfot. Zuzanna Kulesza

Bohaterem „Jednego Tekstu” był Michał Hynas

Nowy folder (2)fot. Paweł Madaj

relacja na stronie Centrum

galeria zdjęć