Pomyłka w AnaBell 8.03.2013

Pomyłka w AnaBell 9 III 2013

pomylkawanabell

Spotkanie poetyckie w kawiarni AnaBellw sobotę, 9 marca 2013, o godz. 18:00. Aneta Kolańczyk rozmawia z Cezarym Sikorskim o tym, co przez 3 lata działalności Zaułka Wydawniczego Pomyłka udało mu się osiągnąć i jak wyglądają dalsze plany szczecińskiej oficyny. Obecni są również autorzy Zaułka:

poezję słyszymy w ich wykonaniu, a także w interpretacji członków i przyjaciół Łyżki Mleka (Tomka Paszka, Patrycji Trzęsały, Beaty Wicenciak). Spotkaniu towarzyszy wirtualna wystawa zaułkowych ilustracji książkowych.

(…) Jestem przekonany, że Zaułek Wydawniczy „Pomyłka” swą wyjątkowość buduje nie tylko poprzez standard edytorski, lecz także lansując określoną „szkołę poezjowania”. Jaką? Jest nią poezja kulturowa (w tym ekfrazowa, choć nie tylko), w której mieści się zarówno prywatny świat autorów, jak i echo czasów, w jakich żyjemy. Hmm, może to nic nowego? Owszem, jednak w tym jazgocie poetyckiej Wieży Babel, jaki nam nastał, tego typu uniwersalizm staje się cenny od nowa i stanowi memento wobec tego freestyle’u, jaki zagłusza to, co w sztuce nie powinno ustępować żadnym modom (…)

[Leszek Żuliński, „Kurier Szczeciński”, 14 VI 2012]

nagroda zakład nkr kategoria - literatura piękna

nagroda malina nagroda penelopa nagroda rzeka

Zaułek Wydawniczy Pomyłka – nagroda za 2012

zaułek – arkusz

GALERIA ZDJĘĆ [D. & J. SZUKALSCY]

zulek

GALERIA ZDJĘĆ [P. MADAJ]

kolaż 1 do str. 27 fot. Paweł kolaż 2 do str. 27 fot. Paweł kolaż 3 do str. 27 fot. Paweł