24.04.2014

4

Czwarta impreza cyklu spotkań, które w każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18:00 odbywają się w Art Cafe – kawiarni w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, na którą zapraszamy wszystkich, szczególnie twórców przed debiutem, piszących do szuflady. Opiekę nad spotkaniami przejęła Izabela Rott, studentka 3.roku filologii polskiej na UAM.

Na pierwszym wieczorze gościliśmy Weronikę Zaton i Sandrę Mikołajczyk, na drugim Ewelinę Kowalską i Piotra Fronia, na kolejnym Michała Hynasa. Tym razem bohaterem wieczoru będzie Damian „kfiatek” Kwiatkowski. Spotkanie prowadzą: Monika Jangas oraz Izabela Rott.

Damian Kwiatkowski (ur. 1991r.), absolwent Liceum Plastycznego w Kaliszu (2011r.) [dyplom z dekorowania wnętrz w pracowni Iwony Marcinkowskiej]. Obecnie student edukacji artystycznej z zakresu sztuk plastycznych w Kaliskiej filii UAM w Poznaniu, w pracowni prof. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek. Zajmuje się m. in. fotografiką i malarstwem, jednak głównym medium, które wykorzystuje jest szablon. Dzięki niemu w ręcznie wyciętych matrycach łączy niemal fotograficzny realizm z graficznymi efektami, nie do uzyskania w żadnej innej technice. Damian prowadzi również warsztaty plastyczne, a od kilku lat maluje na festiwalach sztuki ulicznej pod pseudonimem „KFIATEK”; m. in. w  2008r. „Szablon jam” Poznań, w 2010r. „Street art Silesia” Zabrze, w 2010r. „Szablon jam V” Warszawa, w 2011r. „Multi art. festiwal” Kalisz, w 2012r. „Szablon jam VII” Warszawa, w 2013r. „UP FEST” festiwal – Bristol, Anglia (największy festiwal graffiti i streetartu w Europie), w 2013r. „Szablon jam VIII” Warszawa, w 2013r. „Focus festiwal” Goerlitz, Niemcy. Swoje obrazy wystawiał już w 2010r, („Konsumpcja sztuki naiwnej” w Kaliszu), w 2010r. („Cyjanotypia” Szczecin, Berlin, Paryż, Madera), w 2011r. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, w 2012r. (Sparkasse, Hamm, Niemcy), w 2012r. (POTFARZE w Galeria „The rootz” w Poznaniu). Wzmianki o nim można znaleźć również w publikacjach; „Graffiti w Polsce 1940-2010” oraz „Polski streetart II”

Damian Kwiatkowski zdobył wyróżnienie na III Turnieju Jednego Wiersza im, Wandy Karczewskiej 2013

artykuł na stronie naszemiasto

kfiatek

GALERIA ZDJĘĆ

—————————————————————————————————————-

Dzisiaj zmarł T. Różewicz jeden z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku