Broniewski 2.02.2013

Władysław Broniewski we wspomnieniach córki: Maria Broniewska-Pijanowska

zaproszenie

broniewska

Spotkanie z Marią Broniewską-Pijanowską, znaną także jako Maja Broniewska, aktorką teatralną i filmową, która w rozmowie z Anetą Kolańczyk wspomina swojego ojca, Władysława Broniewskiego. Sobota, 2 lutego 2013, godz. 17:00, Sala Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6.

1reporta_broniewski2reporta_broniewski

GALERIA ZDJĘĆ

nagranie spotkania na youtube

realizacja MDV STUDIOS Marcin Miłek

 

 

relacja na stronie Radia Centrum: Poetę, Władysława Broniewskiego wspominała w sobotni wieczór w sali Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, jego córka aktorka teatralna i filmowa Maria Broniewska – Pijanowska. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu pod nazwą „Kaliskie wierszaria”, który ma przypominać nieżyjących już poetów związanych mniej lub bardziej z Kaliszem.

Władysław Broniewski właśnie w Kaliszu w 1926 roku w parafii ewangelicko-augsburskiej brał ślub z Jadwigą Kunig. A jak mówiła podczas rozmowy z prowadzącą spotkanie Anetą Kolańczyk Maria Broniewska – Pijanowska „Kalisz to ważne miasto w moich wspomnieniach”:

„Do Kalisza przyjeżdżałam w młodości, potem jak miałam już małe dzieci. Na Pólku była resztówka Koszutskich, tam był taki stary dworek, który został zburzony. Teraz tam jest willa i tam przyjeżdżałam na wakacje w latach 40., jeszcze jak chodziłam do szkoły. Potem już jako dorosła osoba z dziećmi. Bardzo tez lubiłam przyjeżdżać na kawę do Kawiarni „Wiedeńskiej” na rynku. Teraz już jej nie ma. Jest bank”.

Była to druga odsłona „Kaliskich wierszariów”, a cykl organizuje Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka.

ziemia_kaliska

 

życiekalisza