22.05.2014

5

Piąta impreza cyklu spotkań, które w każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18:00 odbywają się w Art Cafe – kawiarni w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, na którą zapraszamy wszystkich, szczególnie twórców przed debiutem, piszących do szuflady. Opiekę nad spotkaniami przejęła Izabela Rott, studentka 3.roku filologii polskiej na UAM.

Na pierwszym wieczorze gościliśmy Weronikę Zaton i Sandrę Mikołajczyk, na drugim Ewelinę Kowalską i Piotra Fronia, na trzecim Michała Hynasa, na kolejnym – Damiana „kfiatka” Kwiatkowskego,tym razem Kingę Obajtek. Spotkanie prowadziły: Monika Jangas oraz Izabela Rott.

kokartki 5

Kinga Obajtek (ur. 15.02.1993 r.) – studentka drugiego roku Filologii Polskiej na UAM w Kaliszu i pierwszego roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Zafascynowana twórczością Tadeusza Peipera oraz Jana Sztaudyngera, lubi również klasykę (Adam Asnyk) i poezję śpiewaną (Agnieszka Osiecka). Określa się jako nieprzebierająca w słowach ekstrawertyczka. Pragnie zostać nauczycielką lub psychologiem klinicznym.

„Nie mam guru, na którym wzorowałabym się pisząc cokolwiek, nie używam też stylizacji, piszę głównie w newralgicznych momentach życia, często niestety nie najlepszych, stąd tendencje do bycia refleksyjną, melancholijną, a dla niektórych wręcz pesymistyczną, choć w życiu na co dzień staram się być po prostu realistką”.

 22.05.2014 - Kopia Literacki rekoneseans 5 22 V 2014 - Kopia

fot. Iza Fietkiewicz-Paszek

GALERIA ZDJĘĆ