Opowieść zimowa, 07.01.2018

W Nowy Rok wchodzimy w nostalgicznym nastroju – zapraszamy do wysłuchania Agaty Plewińskiej w recitalu, na który składają się utwory skomponowane przez Jana Derbiszewskiego, Piotra Józefiaka i Przemysława Olka do wierszy Adama Asnyka, Josifa Brodskiego i Juliana Tuwima.

Poza poezją klasyków wysłuchamy także kilku piosenek z tekstami Anety Kolańczyk. Wieczór wypełnią ponadto wiersze współczesnych poetów, które usłyszymy w interpretacji Wiktora Górala.

W tle będzie można kontemplować zimowe fotografie kilku autorek i autorów związanych z Łyżką Mleka.

Agata Plewińska, Jan Derbiszewski, Piotr Józefiak i Wiktor Góral są uczniami Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Wszyscy wielokrotnie już uczestniczyli w imprezach organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Zapraszamy w niedzielę, 7 stycznia, na godz. 17:00 do Sali Studio kaliskiego Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp – jak na wszystkie nasze imprezy – wolny.

z relacji na stronie ckis:

Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka mleka” poetycko-muzycznym montażem „Zimowa opowieść” weszło w ósmy rok swej działalności. Niedzielny wieczór zorganizowany w gościnnych wnętrzach CKiS był przede wszystkim okazją do zaprezentowania młodych talentów artystycznych.

Pomysłodawczynią spotkania była tym razem Aneta Kolańczyk, nauczycielka i pisarka, jeden z filarów Stowarzyszenia. To ona nadała temu wieczorowi zimowo-nostalgiczny charakter, pisząc teksty kilku piosenek, a przede wszystkim sięgając po wiersze znanych poetów, które zinterpretowali młodzi artyści, głównie uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

W „Zimowej opowieści” prym wiodła Agata Plewińska, która zaśpiewała kilkanaście poetyckich w swym charakterze utworów, do których muzykę skomponowali Jan Derbiszewski i Piotr Jóżefiak oraz – najdojrzalszy z nich – Przemysław Olek. W śpiewie młodej wokalistki oraz głośnej lekturze Wiktora Górala, również ucznia ZSTE, usłyszeliśmy słowa między innymi Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Josifa Brodskiego i Stanisława Barańczaka.

Wokalnym i recytatorskim popisom młodych wykonawców towarzyszyła prezentacja fotografii nastrojowych pejzaży, których autorkami były między innymi Aneta Kolańczyk i Izabela Fietkiewicz-Paszek. Wieczór poprowadziła Beata Wicenciak.