Andrzej Tylczyński, Rok z poezją, 29.05.2015

zaproszenie tylczynski

Wieczór autorski ANDRZEJA TYLCZYŃSKIEGO promujący jego zbiór opowiadań pt. ROK Z POEZJĄ. Książka jest 2. tomem naszej serii Biblioteka Łyżki Mleka. Jej fragmenty usłyszymy w interpretacji Beaty Wicenciak i Jurka Szukalskiego, a rozmowę z autorem poprowadzi Aneta Kolańczyk. Na spotkaniu usłyszymy także piosenki z tekstami Andrzeja Tylczyńskiego w wykonaniu Katarzyny Majewskiej-Krzyżaniak i Martcho Laltcheva, zobaczymy prace Aleksandry Dunaj (autorki okładki tomu), porozmawiamy z redaktorem książki, Bogdanem Zdanowiczem.

rok z poezją okładka cała

relacja na stronie calisia.pl

Nowy folder - Kopia

 

fot. Iza Fietkiewicz-Paszek

 

Libertango z polskim tekstem A. Tylczyńskiego

więcej o książce

Andrzej Tylczyński

– absolwent Wydziau Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (dyplom w specjalności: praca kulturalnooświatowa). Pracuje w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jako instruktor. Od roku 1994 jest szefem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych „La Strada”. Od roku 1998 realizuje plenerowe Misterium Męki Pańskiej w Kaliszu i okolicznych miejscowościach (scenarzysta i reżyser). Kilkukrotnie tworzył scenariusze plenerowego widowiska „Noc Świętojańska” w Gołuchowie. W roku 2008 wziął udział w międzynarodowym projekcie „Statek komediantów” (rejs z Moskwy do Sankt Petersburga z okazji 300-lecia powstania miasta). W roku 2012 zasiadał w Jury II Międzynarodowego Festiwalu Klownów „Klownada” – Odessa (Ukraina). Współautor cyklu imprez pn. „Kalendarium polskie”. Współautor międzynarodowego projektu wyszehradzkiego „Gateway to La Strada – Brama do La Strady” (od roku 2012). W 2013 roku nagrodzony przez Prezydenta Miasta Kalisza z okazji XX-lecia festiwalu „La Strada”.
Publikował artykuły w lokalnej prasie kaliskiej, w „Roczniku Kaliskim” (artykuł o cyklu imprez „Kalendarium polskie”), w „Kalisii Nowej” („XX lat kaliskiego Sacrosongu”). Przygotowywał wydawnictwa: „Misterium Pasyjne w Kaliszu w latach 1998 – 2006” (CKiS, Kalisz 2007), „La Strada news” – magazyn teatru ulicznego w Polsce i Europie. Cykl wierszy „Listy z Kalisza” opublikowano w zbiorze „Kalisz w bursztynie poezji” 2012.