Adam Sztark. Opowieść o odwadze

Publikacja jest dziełem trzech uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych z Kalisza, maturzystek (V 2020), Aleksandry Gadzinowskiej, Doroty Kowalskiej, Eweliny Wojtynki oraz ich nauczycielki, redaktorki publikacji, Izabelli Galuby-Bryi, i jest poświęcona sylwetce związanego z Kaliszem jezuity o. Adama Sztarka – pośmiertnie uhonorowanego tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

artykuł na portalu naszemiasto.pl

artykuł na portalu faktykaliskie.pl

Wydanie książki współfinansowane w ramach projektu p.n. wydanie książki pt. Adam Sztark. Opowieść o odwadze  [Urząd Miejski w Kaliszu, umowa nr UA/237/WKST/2019 z dnia 3 września 2019]

Premiera książki odbyła się trzeciego dnia IX Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej, 10 listopada 2019 o godz. 11:45 w Sali Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Rozmowę z autorkami poprowadziła Aneta Kolańczyk.
Niespodzianką było pojawienie się na scenie Wandy Sitarz, siostrzenicy Adama Sztarka, która w niedzielny poranek dojechała specjalnie na nasze spotkanie z Poznania.

zapraszamy na naszą stronę na FB

8 marca 2001 r. Instytut Yad Vashem w Jerozolimie przyznał Adamowi Sztarkowi medal na podstawie złożonych relacji, były wśród nich świadectwa Gerrego Gliksona i Rafała Harlafa. To pierwszy polski jezuita odznaczony medalem Sprawiedliwych. Dyrektorem Departamentu Sprawiedliwych był wtedy Mordecai Paldiel. 28 sierpnia 2001 r. Marianna Zaremba (na fot. trzecia od lewej), siostra naszego bohatera odebrała medal i dyplom Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.


łatwo się odnajdziemy:  #SztarkKalisz