Andrzej Tylczyński, Rok z poezją (2)

rok z poezją okładka

Andrzej Tylczyński, Joanna Walczak, Rok z Poezją, Biblioteka Łyżki Mleka, tom 2, redakcja: Bogdan Zdanowicz, posłowie: Izabela Fietkiewicz-Paszek, projekt okładki: Aleksandra Dunaj, grafiki ze strony http://www.olddesignshop.com, wydawca: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka, Kalisz 2015, ISBN 978-83-937024-9-7

[patrz: pozostałe publikacje serii BIBLIOTEKA ŁYŻKI MLEKA]

 

(…) Idylliczne kreacje Tylczyńskiego są jednak czymś więcej niż sentymentalnym uskokiem w codzienności. Są rozważaniem, czy warto dociekać, co jest za szczytami Krystalicznych Gór. Pytaniem, od którego nie ma ucieczki: Kto jestem ja? Nieustannym sporem między urokiem tajemnicy i pokusą poznania, a tym samym – ostrzeżeniem: nie wolno niszczyć Niebka ukrytego za kawałkiem szkła. Pozornie lekkie i nieskomplikowane opowiastki stają się niejako propozycją innego oglądu rzeczywistości: codzienne sprawy, jeśli spojrzeć na nie oczyma dziecka, zamieniają się w baśń-antidotum, tracą realne wymiary, pozwalają wrócić do najprostszych pytań, a tym samym – umożliwiają znaleźć odpowiedzi? (…)

[fragment posłowia]

rok z poezją okładka cała

 

PREMIERA KSIĄŻKI 29 MAJA 2015 O GODZ. 19:00 W KLUBIE KOMODA W KALISZU

zaproszenie tylczynski

 

PREZENTACJA KSIĄŻKI PODCZAS NOCY POETÓW W SIERADZU 26 CZERWCA 2015

sieradz 06.2015

2015.06.26 Sieradz fot. D.Sz.

andrzej tylczynski

 

Andrzej Tylczyński w Warszawie na Festiwalu Dużego Formatu

warszawa_andrzej

 

prezentacja książki na V Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim im. Wandy Karczewskiej13 LISTOPADA 2015 godz. 16:00 w sali studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

tylczynskiwalczak

proza

 

„Rok z poezją” bohaterem Choinki poetyckiej na Majkowie, 21.12.2015

choinka 2015 kolaż